دانلود آهنگ جدید   دانلود آهنگ جدید   
نكات فني طراحي كارت ويزيت را فراموش نكنيد  طراحي كارت ويزيت طراحي كارت ويزيت .

طراحي كارت ويزيت

نكات فني طراحي كارت ويزيت را فراموش نكنيد

آيا شما هم به تامل چاپ و طراحي كارت ويزيت جديدي براي كسب و عمل خويش هستيد، اما نمي‌دانيد چه سايزي براي تنظيم كارت ويزيت استاندارد مي باشد؟ در ادامه سايز كارت ويزيت در جمهوري اسلامي ايران و بقيه كشورها را با يكديگر مرور مي‌كنيم . اين مقاله جذاب ايران جي اف ايكس را به هيچ وجه از دست ندهيد . 
پيش از استارت در حالتي كه عامل داشتن يك كارت ويزيت را نميدانيد اين مقاله را مطالعه نمائيد : انگيزه از پباده سازي و چاپ كارت ويزيت چه است ؟ ميزان و سايز استانداردي وجود ندارد اولين نكته اي كه به آن اشاره ميكنيم اين مي باشد كه بر مغاير تصور درمورد سايز استاندارد كارت ويزيت ، هيچ اندازه استاندارد و مشخصي براي كارت ويزت ها وجود ندارد . اكثر كشورها يك سايز معين را براي كارت ويزيت هاي خويش در حيث داشته و از آن به كارگيري مينمايند البته در به عبارتي كشورها سايزهاي ديگري هم توسط برخي از كمپاني ها، اشخاص و كسب و امور پباده سازي و چاپ ميگردد .
سليقه فردي مشتري يا طراح و تجهيزات چاپ مو جود در يك كشور، دو عامل مهمي مي باشد كه تاثير بدون واسطه بر ابعاد كارت ويزيت ها دارا هستند . 
ردپاي تاريخ بر سايز كارت ويزيت ها ردپاي مورخ بر ابعاد كنوني كارت ويزيت ها مشهود هست و ادله تفاوت ميزان در كشورهاي متعدد را تا حدودي معين مي كند . ريشه كارت ويزيت هاي كنوني به قرن هفدهم ميلادي و اروپا برمي‌گردد، جايي كه از كارت ويزيت ها براي خوش آمدگويي به اشخاص ثروتمند و اشراف به شهرهاي خود به كارگيري ميشد . 
كارت هاي تماس يا كارت هاي ويزيت كنوني در قرن نوزدهم در ميان قشر ميانگين و بالاي جامعه ترويج بيشتري يافت به نوع اي كه بسياري در منازل خويش و درهنگام خروج مهمان، كارت ويزيت خود را به وي مي‌دادند . 
ابعاد كارت ويزيت به نقل از ويكي پديا فارسي كارت ها در آن زمان محدود به مصارف اجتماعي نشدند و تاجران هم به تنظيم كارت ويزيت روي آوردند و كارت خويش را كه اغلب دربردارنده نقشه محل كسب و كارشان مي‌بود را در هنگام انجام تجارت يا اين كه پس از آن به مشتري خود ارائه مي‌دادند . اين كارت ها در اوايل عمل خود در مطبوعات به چاپ مي‌رسد البته از سال ۱۸۳۰ چاپ از روش ليتوگرافي نيز مقدمه شد . 


پس از آن آمريكا، اروپا و ساير كشورهاي عالم بر شالوده فرهنگ وتمدن اشاعه يافته در كشور خود، سايز مشخصي را براي كارت ويزيت هاي خويش درنظر گرفتند . در اواسط قرن بيستم كه كارت هاي اعتباري وارد زندگي مردمان شد، كيف پول ها هم مناسب با آنها تغيير و تحول يافتند و به دنبال آن، سايز كارت ويزيت ها نيز همگام با آن ها در گير تغييرات گرديد تا مردم بتوانند آنان را در كيف پول امروزي خود حمل كنند . 
اكثر بدانيد !! تاريخچه كارت ويزيت و ساختار كلي آن با گذر كرد زمان، هر كشوري سايز مشخصي را براي كارت ويزيت هاي خويش در لحاظ گرفت كه تا به امروز هم بيشترين به كارگيري از آن سايز در همان مرزوبوم است . 

نكات فني طراحي كارت ويزيت را فراموش نكنيد

پيش از طراحي كارت ويزيت خود در يك سايز مشخص، در آغاز تحليل نمائيد كه چاپخانه اي قادر است آن را براي شما چاپ و ساخت كند يا اين كه خير . در‌صورتي‌كه سايز غيرمعمول يا اين كه برش هاي خاصي در پباده سازي كارت ويزيت خود در نظر گرفته ايد هم پيش از كامل شدن طراحي در مقدمه چاپخانه مطلوب براي ساخت عمل خود را يافته و از نظر فني با آن‌ها سخن نمائيد . 
نكته داراي اهميت ديگر مراقبت كناره هاي واجب در حاشيه هاي كارت ويزيت در دوران پباده سازي است . هر چاپخانه حاشيه خطايي در هنگام برش كارت ها داشته و اكثر زمان ها لبه امني به اندازه ۳ تا ۵ ميليمتر را در لحاظ مي‌گيرند . از همين رو با چاپخانه مدنظر خود در اين خصوص هم حرف كرده و لبه امن طراحي كارت ويزيت خود را از آنها جويا گرديد . 
همچنين احتمال دارد شما قصد داشته باشيد تغيير خاصي در كارت ويزيت خود ايجاد كنيد، براي مثال كناره هاي آن را گرد كنيد، روكش هاي موضعي در آن به كار گيري كنيد يا اين كه با برش ليزري قسمتي از محتوا را توليد كنيد، پيش از اينها نيز با چاپخانه خود مكاتبه كرده و فايل طراحي نهايي را به فيس هماهنگ با استانداردهاي آنان تحويل دهيد . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۷:۵۲ توسط:businesscard موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :