دانلود آهنگ جدید   دانلود آهنگ جدید   
مشكلات و موارد قانوني در فاكتور  طراحي كارت ويزيت طراحي كارت ويزيت .

طراحي كارت ويزيت

مشكلات و موارد قانوني در فاكتور

فاكتورهاي خريد و فروش، سندي براي اثبات انجام داد و ستد مي‌باشند . اين سندها هر چند در چهره رعايت مورد ها مشخصي به عنوان فاكتور قانوني شناخته شده و از طرف سازمان كارها مالياتي مورد تاييد هستند؛ ولي از سوي محاكم حقوقي به تيتر يك سند معمولي تلقي گرديده و فقط به عنوان يك سر نخ يا شاهد زمينه دقت قرار مي گيرند . در اين نوشته به محاسبه مشكل‌ها و موارد رسمي در فاكتور پرداخته گرديده ميباشد .  طراحي كارت ويزيت
موردها قانوني اضطراري در فاكتور وجود بعضي موارد و درج  برخي از داده ها در فاكتور ضروري هست . در واقع فارغ از وجود اين موارد، فاكتور از وضعيت قانوني خارج گرديده و فاقد اعتبار لازم خواهد بود . اين نكات كه در مقررات وزارت امور اقتصاد و بودجه درج شده، مشتمل بر موردها زير است: تصويب تاريخ: معمولا محل تصويب مورخ تحت شماره سريال فاكتور ميباشد . وجود مورخ در فاكتور، دوران انجام داد و ستد را معلوم مي‌كند؛ و داراي توشه حقوقي بالايي هست . 
شماره سريال: اين شماره كه در هر فاكتور يكتا است؛ تطابق برگه‌هاي متعدد فاكتور با يك‌ديگر را ممكن ميكند . همينطور دنباله‌دار بودن اين شماره سريال‌ها در فاكتورهاي متوالي، از نظر مميز مالياتي فراوان با اهميت است . 
ويژگي ها فروشنده و خريدار: طبيعي هست كه هرچقدر اين مشخصات كامل‌تر وارد شود؛ فاكتور شما از اعتبار بالاتري برخوردار خواهد بود . داده ها شناسنامه‌اي، مورخ تولد، شماره ملي و… از گزاره اطلاعاتي است كه بايستي در فاكتور درج شود . 
ويژگي ها كالا يا اين كه خدمت: هر فاكتوري براي فروش كالا يا خدمتي عرضه مي‌گردد . در فيض دوچندان اصلي ميباشد كه دقيقا معين شود كه چه محصول يا خدمتي ارائه گرديده است . در اين مورد اگر كالاي مدنظر دارنده پيچيدگي‌هاي خاصي است؛ بهتر مي باشد تا جاي ممكن ويژگي‌هاي آن تعريف شود . 
درج قيمت: اين بخش بايستي بر شالوده بها يك واحد و قيمت كل ثبت شود . در لبه درج قيمت وضعيت و گونه پرداخت نيز دوچندان حساس است . در صورتيكه پرداخت به صورت غير نقد است؛ بايد به‌طور ظريف شيوه و زمان‌بندي پرداخت معلوم شود . 
مهر و امضا: در نهايت مهر و امضاي فروشنده و خريدار از مهمترين عناصري ميباشد كه به اين گواهي اعتبار مي بخشد . 
مشكل‌ها و مورد ها قانوني در فاكتور مورد ها قانوني موءثر در فاكتور فاكتور يك عدد از پركاربردترين اشكال مدرك معمولي در في مابين افراد جامعه مي باشد . افراد، روزمره و به ادله خريد و فروش‌هاي گوناگون تعدادي فاكتور دريافت ميكنند . بخش اعظمي از اين فاكتورها، فاكتورهايي است كه به ياري صندوق فروشگاهي ارائه شده مي‌باشد . در بعضا مورد ها و كالاهاي مهم‌تر هم فاكتورهاي پرينت شده و دست‌نويس ارائه ميشود . با اين وجود همان‌طور كه در اولِ مطلب گفته گرديده است؛ فاكتورهاي فروش، در هر حالي يك مدرك مورد اتكا در محاكم حقوقي نيستند . در سود براي بهبود چنين سندي و ارتقاء اعتبار حقوقي فاكتور، به‌خصوص در جريان معاملات با ارزش بالا و يا شرايط پرداخت اقساطي، روش‌هاي خاصي قضيه دقت قرار مي گيرد . از جمله اين روش‌ها دريافت اثر انگشت در كنار امضا، دريافت دست‌خط فروشنده و خريدار مبني بر قضيه اصلي تعهد شده، اخذ محاسبه ضمانت در فيس فروش قسطي و… است . 


خلل ها ناشي از فاكتورهاي ناقص و غيررسمي خريد و فروش مدام با شبه همپا مي باشد . گاهي فرآورده اخذ گرديده با آنچه خريداري گرديده مختلف مي‌باشد . گهگاه در مقدار و وزن كالاي دريافتي تقلب رخ مي‌گيرد . گهگاه هم خريدار حاضر به انجام تعهدات مالي خويش در قبال كالاي خريداري شده نميباشد . 
شده است؛ مي‌تواند در پيگيري امور از محاكم قضايي زياد اثر گذار باشد . در واقع تنها فاكتوري قابل ارائه به دادگاه مي‌باشد كه جزئيات كاملي از موقعيت و طرفين داد و ستد در آن درج گرديده باشد . همچنين وجود ضمانت‌هاي لازم در كنار فاكتور رسمي، از پاراگراف ادله‌هاي مهمي مي باشد كه در صادر شدن راي دادگاه زياد اثر گذار خواهد بود . 
فاكتورهاي ناقص و غيرقانوني از حيث اداره كارها مالياتي هم فاقد اعتبار مي باشند . در نتيجه در صورتي كه فاكتورهاي يك كسب‌وكار داراي ويژگي‌هاي فاكتور رسمي نبوده و داده ها آن‌ها بدون نقص نباشد؛ طبق ضابطه و به گزارش مميز مالياتي محاسبه كننده، با جرايم سنگين مواجه خواهند شد . جرايمي كه معمولا از مقدار قانوني پرداخت ماليات هم اكثر خواهد بود . 
در غايت يك فاكتور ناقص قادر است مقدار اعتنا سيستم حسابداري داخلي را كاهش دهد؛ و مجموعه مديريتي و مالي را در گير تصميم‌گيري‌هاي خطا نمايد . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۶:۳۱ توسط:businesscard موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :