دانلود آهنگ جدید   دانلود آهنگ جدید   
خط در طراحي و ديزاين  طراحي كارت ويزيت طراحي كارت ويزيت .

طراحي كارت ويزيت

خط در طراحي و ديزاين

هنر و از گزاره پباده سازي با يك تاءمل يا اين كه الهام در ذهن آفريننده‌ي آن ابتدا مي گردد . در شاخه هنرهاي تجسمي مانند طراحي، نقاشي،  طراحي كارت ويزيت هنرهاي چاپي، گرافيك و مجسمه‌سازي اين تاءمل به وسيله يكي از ساده‌ترين عناصر بصري، يعني نقطه ابتدا ميگردد و به وقوع پيوستن مييابد . به بياني ديگر پويايي و استمرار حركت نقطه در فضاست كه خط را روي سطح دو بُعدي مشخص و معلوم ميدارد . زماني كه انديشه‌اي در ذهن خلاق يك طراح، نقاش، معمار يا طراح براي ابلاغ يا اين كه اجرا شكل مي‌گيرد، در آغاز با ابتدايي‌ترين وسيله‌اي كه در دست دارا هستند خطوط بي‌نظمي را روي كاغذ ترسيم مي‌نمايند و به اين ترتيب اوليه بازتاب‌هاي ذهن خويش را روي سطح ثبت مي‌نمايند . در ادامه به بعضي ويژگي‌هاي خط اشاره مي‌كنيم اشكال خط در ديزاين همان‌‌گونه كه خط در طبيعت به شكل‌هاي متنوعي يافت مي‌شود، در هنرهاي تجسمي و صفحه آرايي نيز خط عنصر اساسي و قضيه نيازدر طراحي گرافيك به اكانت مي آيد و متناسب با نياز هنرمند در قالب‌هاي متعددي تبيين مي گردد . 
به‌طور مثال: خطوط افقي معرف اعتدال و وقار هست . خطوط افقي معرف ايستايي و سكون‌اند . اين مدل خط را در طبيعت به خط به ظواهر ساكن عرش درياها، در منتهي اليه يك كوير يا بيابان مي‌توان رويت كرد . اكثري از هنرمندان براي القاي يك فضاي آهسته و ساكت از كثرت، تنوع و هماهنگي خطوط افقي در تصوير فايده برده‌اند . خطوط افقي را مي‌توان همچون ادوارد هاپر، با كيفيت‌هاي متعدد مثل تاريك، روشن، نازك، ضخيم، سبك، سنگين، دور، نزديك، متداوم، خط چين و غيره به‌كار موفقيت . 
خطوط افقي خطوط عمودي مبين ايستايي و استحكام مي‌باشد . تغزل هندسي اثرها جوزف استلا (Joseph Stella) بيان كنده فضاي تصنعي و مصنوعي شهرهاي صنعتي ميباشد و عمده تحت تاثير اثر ها نقاشان فتوريست ايتاليا بود . خطوط عمودي واضح آثار استلا نمايش حساب شده‌اي مي‌باشد از ساختمان‌هاي شيشه‌اي، پلها، حركت قطارها، و رفلكس نور و روشنايي روي بدنه‌ي ساختمان‌ها . آموزه‌هاي مدسه باهاس در آلمان و دِ استيل هلند بر به كارگيري از خطوط ساده افقي و عمودي بنا گذارده شد و نمونه‌هاي موفق تركيب‌بندي‌هاي افقي و عمودي را در اثر ها اين گروه‌ مي‌توان روئت كرد . 
خطوط اريب بيان كنده تشويش و اضطراب ميباشد . خط اريب به‌تنهايي مي‌تواند عاملي براي ساخت فضا و القاي ذهنيت قضيه لحاظ باشد . اكثري از هنرمندان با استفاده از كيفيت پوياي خط اريب تركيبات بيشماري رقم مي‌زنند . به‌عنوان مثال ميش‌گان (Misch Kohn) هنرمند گرافيك معاصر در طرح پايين با اسم «گاوباز» از خطوط اريب ادغام يافته ميباشد . اين خطوط به‌صورت نيزه‌هايي در پشت گاو فرو رفته‌است . حركت تخت و اريب گاوباز، نيروي مهاجم گاو و مجموعه‌ي خطوط مواجي همگي با دورانديشي نسبت به ارزش‌هاي خط و ارزش‌هاي روشني و ظلمات به كاررفته‌اند و به ابلاغ چهره يي و مسئله خود تجسم بخشيده‌اند . از ديگر نمونه‌هاي كاربرد خطوط اريب در طراحي مي‌توان در اثرها المنتاريست‌ها و سومرماتيست‌ها مشاهده كرد . در اين مجموعه آثار علاوه‌بر به كار گيري از سه رنگ كليدي و شالوده و زواياي افقي و عمودي با استعمال از خطوط مورب بر پويندگي كيفيت عمل هم مي‌افزودند . 
خطوط مورب خطوط اريب خطوط دوار نمايانگر پويايي و جنبش ميباشند . و القا كننده شادي، سرزندگي هست . طراحان گرافيك مي‌توانند از قابليت‌ها و كيفيت‌هاي مختلف خطوط در ابلاغ تجسمي و مفهومي آثارشان سود ببرند و بياني متعدد از خط در آثارشان ارائه دهند و اين مستضعف دورانديشي و آشنايي كيفيت‌هاي متفاوت خط هست كه مروري بر آن ها داشتيم . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۵:۰۶ توسط:businesscard موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :