دانلود آهنگ جدید   دانلود آهنگ جدید   
 طراحي كارت ويزيت طراحي كارت ويزيت .

طراحي كارت ويزيت

كارت ويزيت هاي خلاق و منحصر به فرد

در‌صورتي‌كه شما به دنبال يك رويكرد مخصوص به شخص براي كارت كسب و عمل خود هستيد، پس اين مقاله را با توجه مطالعه فرماييد . ما 15 نمونه كارت ويزيت خلق كننده و منحصر به فرد از گونه هاي متفاوت كسب و امور با راه و روش  طراحي كارت ويزيت  هاي مختلف توده آوري كرده ايم . برخي از آنان به حيث بصري جالب هستند، برخي از آن‌ها فانتزي و بعضي كاربردي . اين نمونه ها نشان مي دهد كه كارت ويزيت نبايد مسلما در اندازه استاندارد چاپ شود و مي بضاعت در هر مقدار اي و در هر شكلي چاپ كرد . 
با وجود ميزان كوچك خود، كارت ويزيت يك عدد از كاركشته ترين و آسان ترين ابزار بازاريابي است خير فقط ارتباطي در ميان شما و مخاطب تازه خويش توليد مي كند، بلكه يك منش سريع براي توليد يك تصور بلندمرتبه ميباشد . كارت هاي كسب و كار، مهارت ها و دستاوردهاي خود را رواج مي دهند و به عنوان ظرف كوچك براي ايده هاي والا عمل مي كنند كه اسم تجاري و ماهيت شركت را منعكس مي نمايند . 
طراحي و چاپ كارت ويزيت 
شكل: رايج ترين كارت هاي كسب و فعاليت در سايز استاندارد و در صورت مستطيلي، مربع و دايره ميباشند . يكي از راه هاي توليد خلاقيت تغيير تحول شكل هست . برش به شما اجازه مي دهد كارت هاي كسب و عمل را در اشكال گوناگون تعيين نمائيد و كارت هاي خسته كننده را به برنامه اي ديدني و تازه تبديل فرماييد . 


شكل كارت ويزيت صورت كارت ويزيت 
صورت كارت ويزيت شكل كارت ويزيت 
شكل كارت ويزيت صورت كارت ويزيت 
صورت كارت ويزيت صورت كارت ويزيت 
صورت كارت ويزيت شكل كارت ويزيت 
جنس: كارت ها را روي يك بستر مطلوب و منحصربه‌فرد به فرد چاپ فرمائيد . چه گونه جنس، با شركت شما سازگار مي باشد؟ كارت ويزيت چوبي ؟ كارت ويزيت شيشه اي؟ 

كالا كارت ويزيت فرآورده كارت ويزيت 
فرآورده كارت ويزيت كالا كارت ويزيت 
طرح: پباده سازي كارت ويزيت، نياز به يك گردباد مغزي و اجراي دقيق براي به دست آوردن بهترين اثر دارد . چنانچه تفكر ميكنيد مهارت كافي نداريد، كار خود را به يك طراح حرفه‌اي بسپاريد و مراحل طراحي كارت هاي كسب و فعاليت را دست قليل نگيريد . 


طراحي كارت ويزيت طراحي كارت ويزيت 
طراحي كارت ويزيت طراحي كارت ويزيت 
پرفراژ: پرفراژ يك نقطه خلاقيت براي طراحان مي‌باشد . يكي از رويه هاي استفاده از كارت هاي پرفراژ اين است كه يك كارت دو لايه طراحي كنيد مشتريان شما مي توانند لايه ي بالا را از نيز انقطاع كنند و يك عنصر شگفت انگيز از شماره مسابقه يا اين كه يك ويژگي جذاب و يا اين كه كد تخفيف در قضيه كسب و كار شما را مشاهده كنند . پرفراژ يك رويكرد فوق العاده خوب ميباشد . كارت هاي كسب و عمل پرفراژ را مي توانايي جهت انتقال پيام تبليغاتي آماده كرد . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۴۶ توسط:businesscard موضوع:

خط در طراحي و ديزاين

هنر و از گزاره پباده سازي با يك تاءمل يا اين كه الهام در ذهن آفريننده‌ي آن ابتدا مي گردد . در شاخه هنرهاي تجسمي مانند طراحي، نقاشي،  طراحي كارت ويزيت هنرهاي چاپي، گرافيك و مجسمه‌سازي اين تاءمل به وسيله يكي از ساده‌ترين عناصر بصري، يعني نقطه ابتدا ميگردد و به وقوع پيوستن مييابد . به بياني ديگر پويايي و استمرار حركت نقطه در فضاست كه خط را روي سطح دو بُعدي مشخص و معلوم ميدارد . زماني كه انديشه‌اي در ذهن خلاق يك طراح، نقاش، معمار يا طراح براي ابلاغ يا اين كه اجرا شكل مي‌گيرد، در آغاز با ابتدايي‌ترين وسيله‌اي كه در دست دارا هستند خطوط بي‌نظمي را روي كاغذ ترسيم مي‌نمايند و به اين ترتيب اوليه بازتاب‌هاي ذهن خويش را روي سطح ثبت مي‌نمايند . در ادامه به بعضي ويژگي‌هاي خط اشاره مي‌كنيم اشكال خط در ديزاين همان‌‌گونه كه خط در طبيعت به شكل‌هاي متنوعي يافت مي‌شود، در هنرهاي تجسمي و صفحه آرايي نيز خط عنصر اساسي و قضيه نيازدر طراحي گرافيك به اكانت مي آيد و متناسب با نياز هنرمند در قالب‌هاي متعددي تبيين مي گردد . 
به‌طور مثال: خطوط افقي معرف اعتدال و وقار هست . خطوط افقي معرف ايستايي و سكون‌اند . اين مدل خط را در طبيعت به خط به ظواهر ساكن عرش درياها، در منتهي اليه يك كوير يا بيابان مي‌توان رويت كرد . اكثري از هنرمندان براي القاي يك فضاي آهسته و ساكت از كثرت، تنوع و هماهنگي خطوط افقي در تصوير فايده برده‌اند . خطوط افقي را مي‌توان همچون ادوارد هاپر، با كيفيت‌هاي متعدد مثل تاريك، روشن، نازك، ضخيم، سبك، سنگين، دور، نزديك، متداوم، خط چين و غيره به‌كار موفقيت . 
خطوط افقي خطوط عمودي مبين ايستايي و استحكام مي‌باشد . تغزل هندسي اثرها جوزف استلا (Joseph Stella) بيان كنده فضاي تصنعي و مصنوعي شهرهاي صنعتي ميباشد و عمده تحت تاثير اثر ها نقاشان فتوريست ايتاليا بود . خطوط عمودي واضح آثار استلا نمايش حساب شده‌اي مي‌باشد از ساختمان‌هاي شيشه‌اي، پلها، حركت قطارها، و رفلكس نور و روشنايي روي بدنه‌ي ساختمان‌ها . آموزه‌هاي مدسه باهاس در آلمان و دِ استيل هلند بر به كارگيري از خطوط ساده افقي و عمودي بنا گذارده شد و نمونه‌هاي موفق تركيب‌بندي‌هاي افقي و عمودي را در اثر ها اين گروه‌ مي‌توان روئت كرد . 
خطوط اريب بيان كنده تشويش و اضطراب ميباشد . خط اريب به‌تنهايي مي‌تواند عاملي براي ساخت فضا و القاي ذهنيت قضيه لحاظ باشد . اكثري از هنرمندان با استفاده از كيفيت پوياي خط اريب تركيبات بيشماري رقم مي‌زنند . به‌عنوان مثال ميش‌گان (Misch Kohn) هنرمند گرافيك معاصر در طرح پايين با اسم «گاوباز» از خطوط اريب ادغام يافته ميباشد . اين خطوط به‌صورت نيزه‌هايي در پشت گاو فرو رفته‌است . حركت تخت و اريب گاوباز، نيروي مهاجم گاو و مجموعه‌ي خطوط مواجي همگي با دورانديشي نسبت به ارزش‌هاي خط و ارزش‌هاي روشني و ظلمات به كاررفته‌اند و به ابلاغ چهره يي و مسئله خود تجسم بخشيده‌اند . از ديگر نمونه‌هاي كاربرد خطوط اريب در طراحي مي‌توان در اثرها المنتاريست‌ها و سومرماتيست‌ها مشاهده كرد . در اين مجموعه آثار علاوه‌بر به كار گيري از سه رنگ كليدي و شالوده و زواياي افقي و عمودي با استعمال از خطوط مورب بر پويندگي كيفيت عمل هم مي‌افزودند . 
خطوط مورب خطوط اريب خطوط دوار نمايانگر پويايي و جنبش ميباشند . و القا كننده شادي، سرزندگي هست . طراحان گرافيك مي‌توانند از قابليت‌ها و كيفيت‌هاي مختلف خطوط در ابلاغ تجسمي و مفهومي آثارشان سود ببرند و بياني متعدد از خط در آثارشان ارائه دهند و اين مستضعف دورانديشي و آشنايي كيفيت‌هاي متفاوت خط هست كه مروري بر آن ها داشتيم . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۵:۰۶ توسط:businesscard موضوع:

راهنماي نكات فني در طراحي كارت ويزيت

1- ابعاد : به طبع كارت ويزيت ها را در ابعاد متفاوتي چشم ايد، اما دو اندازه استاندارد و روتين 48x55 ميليمتر و 90x60 ميليمتر هستند . پس با دقت به نياز خويش سايز مدرك پباده سازي را در لحاظ بگيريد .  طراحي كارت ويزيت
2- مود رنگ : در صورتي كه كارت ويزيت را براي چاپ افست در حيث داريد، مود رنگ را مطلقا CMYK انتخاب فرماييد . در صورتي كه چاپ ديجيتال تعيين شماست، از هر دو مود رنگ RGB و CMYK مي توانيد استفاده نماييد . 
3- رزولوشن يا دقت تصوير : حتما، مسلما و به طبع رزولوشن گواهي پباده سازي كارت ويزيت را چه براي چاپ افست و چه براي چاپ ديجيتال مي بايست 300 pixel/inch باشد؛ در غير اين صورت خروجي چاپ از كيفيت مطلوبي برخوردار نخواهد بود . 


4- مارجين يا اين كه مسافت برش : هنگام انجام امور مربوط به ليتوگرافي، تمام كارت هايي كه مي بايست چاپ شود، در يك شيت (كاغذ بزرگ) قرار مي گيرد . پس از چاپ تيغه اي جهت برش و خرد كردن برگه و قطع كردن هر كارت ويزيت استفاده مي شود كه با غلط در برش يار ميباشد . براي اجتناب از اين امر، هنگام طراحي كارت ويزيت به ميزان 3 ميليمتر ضرورتا و 5 ميليمتر ترجيحا از چهار طرف را به عنوان خطاي برش لحاظ فرمائيد و هرگونه متن و طرح و عكسي كه بايد صورت كامل آن نگهداري شود در اين منطقه قرار ندهيد . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۳:۵۹ توسط:businesscard موضوع:

اصول طراحي اوراق اداري

سندها اداري به تيم سربرگ، كارت ويزيت و پاكت نامه گفته مي شود . در كنار آن ها، مواردي همچون صفحه يادداشت، فلش كارت، كارت هاي اعتباري و پرسنلي، ليبل وسايل و … مي توانند منزلت داشته باشند سربرگ ها از آنجاكه دارنده نشان قانوني موسسه يا كمپاني مربوطه هستند، قسمتي از ورقه ها رسمي و مهم به اكانت مي آيند و مي بايست مراقب باشيد كه اين اسناد به دست فردي كه از آن بتواند سوء به كار گيري نمايد، نيفتد .  طراحي كارت ويزيت
المانهاي مو جود در سربرگ ها مشتمل بر : علامت شركت يا اين كه كمپاني و موسسه مربوطه: جاي قرار گيري المانها در اسناد اداري مثل عمده كارهاي گرافيكي، ذوق و سليقه اي مي باشد و بسته به نظر فرد طراح دارد، اما در زمينه جاي قرار گيري نماد ها در سربرگ هاي اداري در كشور ايران بايد بدانيد، معمولا در كناره بالا در سمت راست ورقه قرار مي گيرد . چون كناره بالا، سمت چپ منحصر به فرد قرار گيري مورخ و شماره و پيوست هاي اداري مي باشد . البته در سربرگ هاي غير اداري ، مثلا براي كمپاني هاي شخصي، ممكن مي باشد طراح بتواند جاي قرار گيري آرم را به سليقه خويش انتخاب نمايد . در مجموع قانون خاصي در اين مسئله نمي باشد ، البته خوبتر است نماد در گوشه بالا ، سمت راست سربرگ قرار بگيرد . 
تاريخ ، شماره نامه، ضميمه : كه قاعدتا در بالاي كاغذ و معمولا در سمت چپ درج مي گردد . فونت به عمل رفته در اين المان معمولا ۱۰ يا ۱۱ مي باشد و بزرگتر يا اين كه كوچكتر از آن معمولا ديدني نمي باشد . در سربرگ هاي اداري تاريخ و شماره و پيوست از لازمات موادتشكيل دهنده سربرگ مي باشد . اما در سربرگ هاي غيراداري و فردي بسته به نياز و سليقه مي تواند پيوست يا شماره حذف گردد . 
عنوان كمپاني يا اين كه موسسه : كه بهتر ميباشد در اولِ سربرگ چاپ گردد تا در وهله اوليه توسط خواننده ديده شود و تشخيص اين كه سربرگ وابسته به چه ارگان يا اين كه شركت مي باشد را آسوده تر نمايد . به غير از عنوان شركت گهگاه سوتيتري نيز در پايين يا اين كه ادامه عنوان و نام كمپاني آورده مي شود . سوتيتر ، توضيحي ميباشد در مسئله كار كمپاني يا كمپاني مربوطه و بهتر مي باشد با فونتي ريزتر از عنوان كمپاني متن شود به دسته اي كه عنوان زودتر از سوتيتر چشم شود . فونت به كار گيري شده درعنوان شركت ذوق اي و بسته به نياز طراحي گزينش مي شود . 
نشاني و آدرس : آدرس و نشاني بي نقص جهت دسترسي به صاحبان سربرگ ، يك عدد ديگر از عنصرها واجب در طراحي سربرگ ها مي باشد تا چنانچه در مكاتبات رسمي نيازي به ارسال جواب يا اين كه تماس باشد، دسترسي راحت خيس گردد . در بخش آدرس و آدرس ، تلفن، فكس، نشاني پست الكترونيكي و آدرس وب وب سايت ( درصورت داشتن) بايد تصويب گردد تا همه راههاي تماس با كمپاني ذي‌ربط مقدور باشد . 
فرم ، خط و اشكال: به غير از المانهاي ذكر گرديده ، استفاده از فرم و خط در پباده سازي سربرگ مجاز مي باشد و شما مي توانيد از دو يا اين كه سه رنگ نيز در اين پباده سازي منفعت جوييد . 
سربرگها بايستي تك زبانه پباده سازي شوند . استفاده از فونتهاي انگليسي در نوشتار آن ، از فن اي بودن سربرگ كاسته و جز اشغال كردن بي مورد ورقه استفاده اي نخواهد داشت . سربرگ هاي رسمي و اداري يا بي ترديد به زبان پارسي پباده سازي مي شوند يا كاملا به زبان انگليسي و سربرگ هاي دوزبانه عملا معنا و مفهومي نخواهند داشت . 
به كارگيري از نمادهاي مذهبي در پباده سازي سربرگ هم توصيه نمي گردد . خوبست بدانيد استعمال از نمادهاي مذهبي در تمامي كارهاي گرافيكي در تمام عالم غير مجاز تلقي مي شود و آنرا نشان بي احترامي به مذهب مي دانند . البته استفاده از صحبت بسم الله و بسمه بلندمرتبه در سربرگ هاي اهل ايران مجاز مي باشد اما غير فن ايست . 
حاشيه سربرگ بايستي حداقل يك سانتيمتر در حيث گرفته شود و مورد داراي اهميت سربرگ خوب تر هست سفيد يا رنگ فراوان مضاعف ملايم تعيين شود . زيرا در هنگام كپي سياه و سفيد يا اين كه درهنگام فكس ، قضيه تند رنگي يا المانها با رنگ هاي تند ، بد كيفيت نشان داده ميشوند و درصورتي كه موضوع از رنگ يا اين كه عكس برخوردار باشد ، متن هاي داخل سربرگ يا طومار ، وضوح خود را از دست مي دهند . براين اساس در مجموع پباده سازي سربرگ ، هرچه رنگ هاي ملايم و تنوع كمتري داشته باشند، خوب تر ميباشد . 
كارت ويزيت نكاتي در رابطه اهميت كارت ويزيت و طريق پباده سازي آن: كارت ويزيت شما يك عدد از مهم‌ترين ابزاري است كه براي بازاريابي مي توانيد تهيه و تنظيم فرماييد . شما كارت ويزيتتان را به مشتريان احتمالي خود مي دهيد تا داده ها لازم براي تماس با شما را داشته باشند . همينطور مي توانيد آنرا داخل طومار ها بيندازيد يا اين كه به وسيله آن خودتان و كارتان را به ديگرافراد معرفي فرمائيد . همينطور در شراي در خبرنامه ها و پيك ها محلي تبليغات مي كنيد، كارت ويزيت شما مي تواند يك كپي مهيا براي صفحاتي باشد كه تبليغات با كارت ويزيت افراد چاپ مي شود . 
اصلي نمي‌باشد كه مي خواهيد چه به كارگيري اي از كارت ويزيتتان بكنيد، حياتي اين مي‌باشد كه اين كارت بايستي كاملاً فن اي، خوانا، و ديدني باشد و به مشتريان كمك كند به خاطر بياورند كه شما چه مي فروشيد و چرا مي بايست از شما خريد نمايند . 
اعمال كليه اين نكات روي يك ورقه كه تنها ½ ۳ ارتفاع و ۲ اينچ عرضش باشد، كار چندان بي آلايش اي نيست؛ ولي قابل انجام مي‌باشد . در ذيل پيشنهاد هايي برايتان داريم كه قبل از طراحي كارت ويزيت بايستي حتماً در ذهن داشته باشيد . 
كارتي در بعد ها استاندارد ۵×۹ سانتيمتر است كه بر روي مقوا با گراماژ متعدد ارائه مي شود . كارت ويزيت در راستي اوليه مانور تبليغاتي براي يك موضوع مي‌باشد . (بويژه براي افراد حقيقي) موادسازنده بصري كه بطور معمول در كارت ويزيت قابليت حضور دارا هستند عبارتند از: نشانه و عنوان، مختصري از محدوده فعاليت و آدرس . افقي يا عمودي بودن كارت ويزيت بستگي به چگونگي تصاوير و نوشتار آن دارد . در طراحي گرافيك كارت بايستي محدوده اي خالي از عناصر نوشتاري و چهره يي پيش بيني شود تا گرفتن كارت از آن قسمت انجام گيرد . اندازه خودكار ها در كارت ويزيت غالباً از ۱۲ پوينت عمده نخواهد بود . همينطور تنوع استفاده از فونت هاي گوناگون به نسبت سربرگ همگاني خيس خواهد بود، هرچند بايد دقت داشت اين تنوع استفاده، نبايد بيش از ۲ تا ۳ فونت باشد، ضمن آنكه همه آنها نيز مي بايست با يكديگر مشابهت بصري داشته باشند . استعمال از عكس هاي با جزئيات، بدليل عدم امكان تبارك نمايي آنها، كمتر توصيه مي شود . كارت ويزيت هم متناسب با محدوده فعاليت موضوع و لحاظ توصيه دهنده امكان حركات فانتزي را خواهد داشت (به استثناي اداره ها مدني ) . 
درصورتي كه چه بعد ها كارت ويزيت بخش اعظم بصورت استاندارد به كار گيري مي شود ولي در صورتي كه كارت بصورت عمودي پباده سازي شود،  طراحي كارت ويزيت كاستن از پهناي كارت (۲ تا ۴ ميليمتر) سبب زيباتر شدن قطع خواهد شد .اعتنا به سطح كردن انتها و ابتداي خطوط و نوشتار با يكديگر و با تصاوير و فرم ها مي تواند كارت ويزيت را قوام بخشد و بر زيبايي دكوراسيون اضافه كند . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۷:۲۷ توسط:businesscard موضوع:

نكاتي درباره اهميت كارت ويزيت و نحوه طراحي آن

براي فروش و يا ارائه سرويس ها عمده بايستي به دنبال زبانزد شدن و تبليغ خوب و درست بود تبليغات نقش بسزايي در آشنايي توليد ها و برندها دارند و توده اي با داراي اسم و رسم شدن محصولي بخش اعظم به خريد آن برند تمايل دارا‌هستند ،هرچه تبليغ جذاب تر و با جذبه خيس باشد تمايل افراد را به ديدن محصول ها و شناخت و عاقبت خريد آن محصولات ،بيشتر مي نمايد .امروزه حتي خانم هاي منزل دارو كودكان كه زياد در اجتماع نيستند   طراحي كارت ويزيت  نيز عشق به خريد برندهاي داراي اسم و رسم و به اسم دارا هستند و آن ها را به نيز توصيه مي نمايند .در اصل هنگامي محصولي با تبليغات درست معرفي مي شود اطميناني در دل فرد خريدار ساخت مي شود كه از خريد خود حس آرامش دارااست و از خريد خود راضي مي باشد و هيچ كس دوست ندارد كه با كمپاني ها و برندهايي كه نامي در جامعه ندارند و گم نام هستند دادو ستد داشته باشد . 
7 نكته در طراحي و چاپ كارت ويزيت فردي مناسب اما كساني در بازارها و تجارت مي باشند كه به واسطه ي پدران و يا مال هاي عالي و مغازه هاي گران‌قيمت نياز متعددي به تبليغات توسعه يافته نداشته اند و فروش زيادي داشته اند البته اين اشخاص تا بخواهند در دل مردمان جايي باز نمايند دستكم يك نسل بايد تجربه بگذارد تا نسل بعدي خواسته پسران و دختران آن ها در بازار داراي شهرت و به اسم شوند اما امروزه با پاره اي هزينه و به كارگيري از هنر طراحان كه براي اين كار زحمات متعددي مي كشند و زمان هاي زيادي مي بينند ،كار آسان تر شده و با سرعت بيشتري برند شما روي گويش ها مي افتد و اشخاص زيادي دوست دارا‌هستند كه با شما همكاري كنند و يا اين كه از توليدات شما خريداري نمايند . 
تبليغات اشكال فراواني دارد از قبيل :تبليغات تلوزيوني ،شبكه هاي كامپيوتري و محفظه مجازي ،بيلبوردها ،تراكت ها،بروشورها ،كاتالوگ ها،كارت ويزيت ها و آبادي ها جور تبليغ ديگر كه باعث شناخت مردم با سرويس ها و توليدات شما مي شوند . 
نكاتي كه براي داشتن كارت ويزيت موفق و كارآمد ضروري مي‌باشد بدانيد عبارتند از : 1-انتخاب لوگو و آرم براي كارتان: گذشته از هر كاري به دنبال طراحاني باشيد كه لوگو وآرم شما را پباده سازي كنند تا مردمان با آن آشنا شوند و با ديدن آن توليدها شما را بشناسند و اين لوگو و آرم بايستي منحصر به شخص و تك باشد و رقبا از آن استعمال نكرده باشند .امروزه طراحان لوگو و نماد طرح هايي بسيار جذاب متناسب با قضيه متاع و يا اين كه سرويس ها كمپاني شما مي سازند و به شما نشان مي دهد اگر پسنديديد كه آن را براي شما مي زند و مي فرستد .آرم لوگو مي بايست قابل پياده شدن روي كارت ويزيت باشد . 
2- به دنبال شعاري براي عمل و محصولتان باشيد : اين فعاليت باعث مي شود كه اكثر در موضوع شعار و شركت شما كلام شود و مشهور تر مي شويد،شعار بايستي كوتاه و يك پاراگراف اي باشد و مضمون آن درباره ي محصولات و خدمات كمپاني باشد تا مردم با شنيدن آن بدانند كه در مسئله چه جنس يا خدماتي صحبت مي شود . 
3- نشاني وب وبسايت و ايميلتان را بنويسيد : در كارت ويزيت مسلما مي بايست آدرس ، تلفن ، نام برند و نشاني وب سايت و ايميلتان را بنويسيد تا در شراي كسي خواست با شما تماس برقرار نمايد و سفارشي بدهد به راحتي تلفن و آدرستان در دسترسش باشد . 
مي توانيد ايميلي براي كارهاي تجاري خويش به رخ مستقل داشته باشيد تا پست الكرونيكي فردي شما نامرتب نشود و به راحتي نشاني اينترنتي هاي كاري را غيروابسته تحليل فرماييد و در حالتي كه دوست داشتيد جواب دهيد . 
4-فونت نوشته ها : براي تاليف متن و تيترهاي روي كارت ويزيت حتما به دنبال فونت هاي معمولي و قشنگ باشيد تا همه بتئانند آن را به راحتي بخوانند و خطي نباشد كه تلاوت آن مردم را به اعتنا بسيار و سختي بياندازد و صبر ي آن ها از تلاوت مطلب و متن كارت سر برود .براي تيترها يه خرده از حالت درشت خيس استفاده نماييد .متن نوشته ها نبايد طولاني باشد و روي كارت ويزيت مالامال از گزاره شود . 
5- اهميت كارت ويزيت منحصربه‌فرد به شخص : مي بايست از طراحتان بخواهيد به دنبال ايده هاي تازه و جديد باشد و نه اين‌كه از طرح هايي كه براي ديگر كمپاني ها استعمال شده و پر اسم و رسم شده اند به كارگيري شود بلكه مطلقا به دنبال برنامه اي اگر‌چه ساذه اما تازه باشيد تا در بازار چشم شود و مردمان آن را نو بدانند . 
6- جنس صفحه كارت ويزيت : به دنبال محصول هاي مرغوب و خوب باشيد تا عمر ورقه زياد باشد و بتوانيد طرح هايي خوشگل روي آن چاپ نماييد و امكان چاپ عكس با كيفيت روي آن را داشته باشد .امروزه بخش اعظم كارت ويزيت ها از اشكال پلاستيكي و يا گلاسه ويا لمينت ميباشند تا ديرتر كناره هايشان خراب و تا شود . 
7-عكس ها و تصاوير روي كارت ويزيت : بايستي سعي نمائيد عكس ها و تصويرهايي كه روي كارت ويزيت مي زنيد با كيفيت و داراي ارتباط با توليدها و يا اين كه سرويس ها شركت شما باشد تا مردمان با ديدن آن متوجه شوند كه با چه محصولاتي و يا اين كه خدماتي روبرو هستند نه اين كه تصويري از عكسي مضاعف خوشگل ولي نامرتبط به فرآورده و يا سرويس شما باشد و مردمان را به خطا بياندازد .كيفيت بالا و عكس زيبا قادر است اعتنا افراد را به ديدن و چه بسا خواندن مقاله روي كارت ويزيت جلب نمايد و آن ها را به خريد و يا اين كه سقارش آن خدمات ترغيب نمايد پس در اين كار دقتي لازم به عمل ببريد تا هرچه اكثر چهره يي ديدني و جالب به كار ببريد تا كارت ويزيت شما چه بسا از روي زمين هم براي قرائت برداشته شود و مطالعه شود .گهگاه مي بينيم كه كارت ويزيت هاي بي آلايش با كاغذ هاي نامرغوب و عكس هاي بي كيفيت منجر مي شود كه اشخاص بلافاصله آن را در سطل زباله بياندازند اما كارت ويزيت هاي قشنگ و با كيفيت را در كيف پول و روي ميز خود نگه مي دارند . 
8-تخفيف ها را بگوييد : تلاش نماييد در‌صورتي‌كه تخفيف ويژه اي براي فصل و يا روزهاي خاصي چون عيد ها و روزهاي پاي كوبي داريد روي كارت ويزيتتان ذكر فرمائيد تا عمده سبب ساز جلب مشتري شويد . 
9- نوشتن ساعت ها كاري : گهگاه زمان ها واجب هست ساعت ها كاري خويش را در كارت ويزيت ذكر نماييد تا مردمان در غير از ساعات كاري تماس نگيرند و يا اين كه به نشاني نام برده نيايند و با نبود شما روبرو شوند و از پيشنهاد دلسرد شوند . 
10-هماهنگي مطالب و عكس و رنگ: طراحان كارت ويزيت مي بايست به اين نكته دقت داشته باشند كه رنگ هايي كه به كار گيري مي كنند نبايد بسيار و تند باشند و همچنين استفاده از 4 رنگ بيشتر مجاز نيسشت و كارت را به هم ريخته مي نمايد .طراحان كارت ويزيت مي بايست به اين نكته اعتنا نمايند كه طرح و لوگو و همينطور عكس ها و رتگ ها تمامي و همه بايستي در يك كارت ويزيت كوچك به فيس هماهنگ وساده و خوشگل باشند و خير نا مرتب و در هم وبر نيز ،پس سادگي را در عمل بايستي مراقبت كرد تا كارت ويزيتي قشنگ درست شود . 
11-ضخامت كارت ويزيت : ضخامت آن ها حد استانداردي داردمثلا براي كارت ويزيت هاي افست چون اكثرا به فيس شيت عمومي چاپ مي شوند تعداد زيادي از كارت ها در كنار هم چيده مي شوند بنابراينسايز با اهميت كارت ويزيت افست 8/4 و4/8 مي باشد كه به عامل رعايت مارجين برش مي بايست متن ها از هر طرف 3 ميليمتر مسافت رعايت شود تا پس از برش از در ميان نرود ،اما كارت ويزيت هاي ديجيتال بدليل اين كه تعداد كمتري در كنار نيز چيده مي شوند و 12 عدد درهر برگه سر و صدا چهار و ميزان ي اين كارت ويزيت 9 در 5 مي باشد . 
12- لبه ي كارت ويزيت : برخي از اشخاص لبه هاي گرد رابراي حاشيه هاي كارت ويزيت تعيين مي نمايند و بعضا كناره هاي تيز و مستطيلي را تعيين مي نمايند كه اين به ذوق و سليقه شخص طراح و حيث كارفرما بستگي دارااست .نكته :همانطور كه مي دانيد لحن گفتاري بر اشخاص مخاطب بسيار تاثير داراست تا از شنيدن كلام هاي شما چه حسابي روي شخصيت شما بكشند اما لحن نوشتاري نيز خيلي حساس است پس دقت كنيد و ببينيد بخش اعظم اين كارت ويزيت ها بايستي دست چه دسته مخاطبي برسد براي مثال كارت ويزيت تعمير خودرو و قطعات سنگين خودرو هاي باري دست جمع اي از مردمان با مشخصات ديگري مي رسد تا كارت ويزيت توليدات آرايشي و بهداشتي كه اكثر خانم ها با آن سرو فعاليت دارند پس مخاطب تايين كننده ميباشد و به آن اعتنا نمائيد . 
تلاش نماييد در‌صورتي‌كه مي خواهيد عكسي از محصولاتتان را روي كارت ويزيت بگذاريد محصولي كه تازه باشد و عكس زيبايي داشته باشد و عكسش طوري باشد كه مخاطب متوجه شود كه اين عكس چه محصولي ميباشد را بگذاريد تا مخاطب را جذب كند .  طراحي كارت ويزيت
برخي از فعاليت فرمايان خودشان طرح ها و متن هايي براي ارائه به طراحان دارند كه اتفاقا ايده هاي جالبي مي‌باشند پس خودتان نيز در كارها شريك شويد تا كارت ويزيتتان اكثر با شما و كارتان هماهنگ شود . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۲:۵۳ توسط:businesscard موضوع:

چند روش براي اين كه كارت ويزيت خود را به بهترين ابزار براي كسب و كار تبديل كنيد

هر روزه ما بروشور كاري خويش را سواي اين كه دقيقا تحليل اش كنيم در اختيار بقيه قرار مي­دهيم . نگاهي به اين كارت هاي ويزيت روي ميزتان، درون كشو يا كيف پول تان بيندازيد . كارت هاي ويزيت كليه جا هستند؛ در سايزها، رنگ ها و اشكال متعدد . تا زماني كه ما به كارت هاي ويزيت به عنوان يك فرصت كسب و عمل نگاه نكنيم، به ضرورت آن ها پي نخواهيم برد . طراحي كارت ويزيت
حال بازه اين مي‌باشد كه نگاهي به اين تكه هاي صفحه بيندازيم و ببينيم چه مي باشند . كارت ويزيت ها بهترين فرصت براي معرفي خويش و كمپاني تان به مردم و مشتريان هستند . بدين منظور تعدادي رويه به شما معرفي خواهيم كرد: كارت­تان رو تبديل به يك وسيله كاربردي كنيد: كارت­هاي يكسري منظوره (مالتي تسك) خيلي عمده از كارت ويزيت هاي عادي چشم مي شوند . كارت­تان رو تبديل نمائيد به بليت، نشان لاي كتاب (بوكمارك)، كارت يادداشت، كارت خراش، استيكر (برچسب) و… b1 
كد QR بزنيد روي كارت ويزيت تان كد QR بزنيد (شامل نشاني وب سايت شما) و به افرادي كه كارت تان را مي دهيد توصيه يك مشوق (مانند تخفيف) در قبال بازديد از وب سايت شما بدهيد . با اين كار مي توانيد مشاهده كنيد كه كارت شما در مقدار بازديد از وب سايت تان و كسب و كارتان چقدر تاثير داشته مي‌باشد . 
b2 
با يك جمله، دقت مردمان رو جلب كنيد يك گزاره ي بي آلايش مثلا يك راستي واضح يا يك جمله جذاب يا چه بسا بي اهميت روي كارت تون بنويسيد! مثلا: احتمال اين كه شما در يك سانحه هوايي زنده بمانيد بخش اعظم از اين مي باشد كه روي يك تبليغ اينترنتي كليك كنيد! چنين جملاتي مردمان رو جذب كارت شما خواهد كرد و موجب بهبود كسب و كار شما خواهد شد . 
b3 
نقل قولي از مشتريان خود بنويسيد مردمان و مشتري ها باهم در ارتباط اند . جمله يا نظر مثبت يكي از مشتريان خويش در رابطه ي شركت تان را پشت كارت تان بنويسيد . اين فعاليت به شركت يا اين كه كارتان اعتبار مي بخشد . 
عكس­تان را روي كارت چاپ كنيد چاپ عكس خودتان روي كارت ويزيت كه موجب مي شود افراد نام و صورت شما را مقطع ها در ذهن داشته باشند . با اين كار، افراد شما را به عنوان نشان يا ادله آن شركت مي­شناسند، به علاوه اين كه شما در در ميان رقبايتان به راحتي قابل شناسايي مي گرديد و مردمان به شما برگشت خواهند كرد . 
b4 
دوران و مكان دادن كارت به اشخاص اهميت دارد زمان، مكان و چگونگي دادن كارت ويزيت به مردمان و مشتريان، از خويش كارت عمده اهميت دارد . بايستي حالت را بسنجيد كه چه موقع و چگونه كارت ويزيت خود را به اشخاص بدهيد تا بتوانيد با آن ها در مسئله كسب و كارتان نيز سخن نماييد و اين لحظه در ذهن آن­ها بماند . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۸:۱۷ توسط:businesscard موضوع:

نكات فني براي طراحي كارت ويزيت را فراموش نكنيد

1- بعد ها : مطلقا كارت ويزيت ها را در ابعاد متفاوتي ديده ايد، البته دو اندازه استاندارد و روتين 48x55 ميليمتر و 90x60 ميليمتر مي باشند . پس با دقت به نياز خود سايز سند طراحي را در حيث بگيريد . 
2- مود رنگ : در صورتي كه كارت ويزيت را براي چاپ افست در لحاظ داريد، مود رنگ را به طبع CMYK گزينش فرماييد . در صورتي كه چاپ ديجيتال انتخاب شماست، از هر دو مود رنگ RGB و CMYK مي توانيد استفاده كنيد . 
3- رزولوشن يا اين كه اعتنا تصوير : حتما، به طبع و مطلقا رزولوشن سند پباده سازي كارت ويزيت را چه براي چاپ افست و چه براي چاپ ديجيتال بايستي 300 pixel/inch باشد؛ در غير اين فيس خروجي چاپ از كيفيت مطلوبي برخوردار نخواهد بود .  طراحي كارت ويزيت


4- مارجين يا اين كه مسافت برش : هنگام انجام كارها مربوط به ليتوگرافي، تمام كارت هايي كه بايستي چاپ شود، در يك شيت (كاغذ بزرگ) قرار مي گيرد . پس از چاپ تيغه اي جهت برش و خرد كردن ورقه و جدا كردن هر كارت ويزيت به كارگيري مي شود كه با خطا در برش همپا مي باشد . براي اجتناب از اين امر، هنگام پباده سازي كارت ويزيت به اندازه 3 ميليمتر ضرورتا و 5 ميليمتر ترجيحا از چهار طرف را به عنوان خطاي برش نظر فرماييد و هرگونه متن و طرح و عكسي كه مي بايست صورت بدون نقص آن مراقبت شود در اين حيطه قرار ندهيد . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۶:۱۴ توسط:businesscard موضوع:

چگونه يك تبليغ چاپي كارآمد بنويسيم

1- تيتر تيتر او‌لين خط نوشتار شماست كه خواننده در تبليغات چاپي شما مي بينيد . يك تيتر قادر و ديدني مشتري هاي بالقوه را جذب كرده و انها را ترغيب مي نمايد تا به قرائت بخش اعظم در قضيه توليدها و خدمات شما بپردازند .  طراحي كارت ويزيت چندين از تيترهاي نمونه از تبليغات چاپي در ادامه مي آيد: - كمكي براي خوابي آرام : تبليغي براي خرقه خواب - قدرت بدون كنترل هيچ است: تبليغي براي تاير - بازه آن مي‌باشد كه دست رد به سينه غذاهاي نامرغوب بزنيد: تبليغي براي سس هاي مايونز 2- تيترهاي فرعي تيترهاي فرعي در تمام تبليغات چاپي وجود ندارد . يك تيتر فرعي براي تبليغات چاپي از روي اختيار است امام انگيزه از آن توسعه و بسط دادن عنوان مهم شماست و خواننده را با جزئيات بيشتري اگاه مي كند . 
- تيتر: براي 9 ماه از وي جوري محافظت نماييد كه كس ديگري نمي تواند . 
- تيتر فرعي :ما براي ياري به شما حضور داريم . 
- تيتر: به طور كامل نو . 
- عنوان فرعي : آخرين باري كه در مسئله آن شنيديدو تماما راستي داشت چه هنگامي بود؟ 3- فضاي خالي صرف اين‌كه يك تبليغ چاپي تمام ورقه را خريداري مي نماييد دليل نمي شود كه مي بايست تمام برگه آن را با تصوير و نوشته مالامال نمائيد . فضاي خالي كه بايستي در تبليغ شما وجود داشته باشد به به عبارتي ميزان متني كه براي آن مي نويسيد و تصاويري كه استفاده مي فرمائيد اهميت دارد . 
زماني كه كاغذ تبليغ شما دارنده فضاي خالي باشد جذابيت ديداري آن اكثر مي شود كه خواننده‌گان بيشتري را جذب آگهي شما مي نمايد . در‌صورتي‌كه تبليغات شما سبب ساز جذب خواندده نشود، حتي در‌صورتي‌كه كسي نيز آن را بخواند تمايلي به ادامه آن تا انتها نخواهد داشت . 
4- تصاوير در تبليغات چاپي احتياجي به تصوير عكس نمي باشد . اما در صورتي‌كه از تصاوير مطلوب استعمال نماييد، ظاهر تبليغ شما هم آراسته مي شود . هر نوع تصويري كه استفاده مي فرماييد بايستي كاملا هماهنگ و مطابق بلا تبليغ و نوشته شما باشد . به كارگيري از تصاوير در تبليغات تنها جنبه زينتي و زيبايي ندارد . به كارگيري از عكس در تبليغات چاپي موثر و خوب ميباشد اما، در صورتيكه متاع مسئله تبليغ شما فني و تخصصي باشد خوبتر ميباشد از مواقعي غير از عكس هم استفاده نمائيد . زيرا تصاوير گوياي همگي جزئيات نيستند . مي توانيد از عكس هاي زيادي به كارگيري كيند . به عنوان مثال وقتي كه قصد نشان دادن كاربرب محصولي را داريد به كارگيري از عكسهاي مختلف مي تواند گويا و بيان كننده باشد . امام با اين هم اكنون بايستي دقت داشته باشيد كه از به كارگيري بيش از جد از عكس در تبليغ به خواسته آرايش كردن آن خودداري فرمائيد . 
5- بدنه تبليغ بدنه متن تبليغ شما بايستي به گويش و لحن محاوره اي باشد . استعمال فراوان از نوشتار و متن هم مطلوب نمي باشد . 
شما براي تاليف جاي زيادي در تبليغ خويش نداريد . از هر كلمه و واژه به بهترين صورت به كار گيري كنيد . هر گزاره مي بايست به نحوي نشان دهد كه مال شما چه چيزي است و چه دليلي براي مشتري داريد كه مال شما را تعيين نمايد . مشتري شما به طبع مشكلي دارد نظير اختلال تنفسي، ماشين كهن و يا اين كه رژيم غذايي يگانه و شما در تبليغ چاپي خود در حال ارائه روش حل قابل قبولي براي اين مراد هستيد مثلا فروش قرص هاي تنفسي،اتومبيلهاي اسپرت تازه و يا مواد غذايي خاص سواي قند و چيپس هاي بي چربي . 
بخش اعظم تبليغات چاپي كه در مجلات وجود داراست دارنده متنهاي كوتاهي هستند مگر اينكه زمينه تبليغ دارو باشد كه مستمند آنست كه داده ها پزشكي و رسمي در خصوص دارو و تاثيرات جانبي به كارگيري از آن ارائه مي شود . براي شفاف شدن مطلب به آگهي هاي داروها اعتنا فرماييد و و متنهاي توضيحي آن را ملاحظه نمائيد . نوشته هاي تبليغات چاپ نبايد خيلي طولاني باشد . چيزي كه مي نويسيد براي تبليغات مي باشد خير كتاب و در ضمن قرار نميباشد كوچك ترين جزئيات مربوط به كمپاني را در تبليغات آورده توضيح دهيد . 
6- درخواست براي اقدام خب، حالا مشتري بايستي چه كاري انجام دهد؟ درصورتي كه به آنها نگوييد، از كنار تبليغ شما مي گذرند و به انجام فعاليت ديگري مشغول مي شوند . 
از آن‌ها بخواهيد كه همين حالا تماس بگيرند، از وب وبسايت شما بازديد نمايند، تا پيش از يك برهه زماني معين براي به كار گيري از تخفيف نسبت به خريد مبادرت كنند، مثال آزمايشي اخذ كنند و يا اين كه هديه اي با پيشنهاد خود داشته باشند . شما از مشتري مي خواهيد كه همين حالال اقدام كند چيزي كه معمولا هيچ گاه انجام نمي دهند مگر اين كه در خواستي يا ترغيبي براي آن وجود داشته باشد . 
7- اطلاعات تماس هيچوقت فراموش نكنيد كه داده ها تماسي خود را هم ارائه دهيد . از دادن صرف نشاني وب وبسايت خويش جلوگيري فرمائيد . زيرا براي مشتري ممكن هست فعاليت آساني نباشد كه در هر بازه زماني به وب وبسايت شما مراجعه مي كنند . در تمام تبليغات چاپي خويش اطلاعات تماس را با جزديات بي نقص بياوريد . تنها متني كه نبايد در آن صرفه جويي كردن ارائه اطلاعات تماسي با تمام جزديات است . 
آنچه اضطراري داريد اينست كه به هر يك از مشتري هاي هر جور مرجع ممكني را براي تماس با شما ارائه دهيد . هرگز تصور نكيند كه همه به وب وبسايت شما راز خواهند زد و يا برقراري تماس تلفني براي كليه سهل وآسان است و با ديدن شماره هاي شما در تبليغ بلافاصله تماس خواهند گرفت . 
براي مشتريان انتخابهاي مختلف و متنوعي براي تماس آماده سازيد تا اين مكان را داشته باشند كه بتوانند همين اكنون با شما تماس بگيرند . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۱:۳۹ توسط:businesscard موضوع:

يك كارت ويزيت خوب چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟

كارت ويزيت يكي از ارزان‌ترين اقلام تبليغاتي است، اما در شراي به زيبايي و متناسب با هر كسب‌وكاري ارائه شود، ميتواند ابزار مؤثري باشد .  طراحي كارت ويزيت
يك كارت ويزيت عالي بايد به‌خوبي پباده سازي شود . يعني طراح گرافيست بايستي با دقت به دسته كار و سرويس ها شركتي كه براي آن، چاپ كارت ويزيت طراحي مي‌كند، و همينطور با آشنايي از مشتريان مسئله كار ذكر شده اقدام به انتخاب رنگ، تركيب‌بندي، روش ارائه اطلاعات و … كند و آن را به‌خوبي در پباده سازي خويش اعمال نمايد . يك كارت ويزيت عالي مي بايست فرآورده برگه متناسب با طراحي داشته باشد . مثلا براي كارت ويزيت صفحه كتان بهتر مي‌باشد از قضيه سپيد به كارگيري شود . درصورتي‌كه رنگ‌هاي گرم مثل قرمز، نارنجي و … به‌صورت تمپلات (تمام رنگ) استعمال شود، به برهان ماهيت برگه كتان، رنگ به پشت كارت ويزيت نفوذ ميكند . در مثال ديگر درصورتي‌كه در پباده سازي از رنگ‌هاي سرد همچون آبي، سبز و … استفاده شده، بهتر است سلفون مات بر روي ورقه كارت ويزيت كشيده شود تا با سردي رنگ ها شم خاص اي به مخاطب دست بدهد . يك كارت ويزيت عالي بايستي خلاقانه باشد . بسياري از ما در كيف خويش كارت ويزيت هاي مختلفي را نگه داري مي كنيم كه عمده آن ها معمولا يك شكل و يك ميزان هستند . براي اين‌كه كارت ويزيت شما به‌خوبي جلوه نمايد تا شانس بيشتري براي باقي ماندن در كيف مشتريان را داشته باشد، بايد گوناگون از ساير كارت ها باشد . ميزان متعدد كارت ويزيت، يك ايده خلاقانه و يا اين كه يك برش يگانه مي تواند شما را به مقصود برساند . يك كارت ويزيت خوب مي بايست تنها اطلاعات حتمي را ارائه دهد . كارت ويزيت را با بروشور، كاتالوگ يا بيلبورد تبليغاتي اشتباه نگيريد! خوبتر ميباشد داده ها مربوط به رويكرد هاي تماس، نام شركت، توضيح زياد مختصري از موضوع كار شركت، لوگو و درصورتي‌كه كارت فردي باشد، نام و نام خانوادگي و سمت و عنوان مسئوليت در كارت ويزيت درج شود . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۷:۵۲ توسط:businesscard موضوع:

معني و مفهوم سمبل ماه ها و حيوان سال تولد

سمبل هاي ماه به دنياآمدن – نمادهاي ماه تولد سمبل هاي ماه تولد را مي توانايي لوگو دانست . همان گونه كه در مقاله ها گذشته ذكر شد لوگو معاني و مفاهيم فراوان گسترده اي دارااست و تنها يك علامت نمي‌باشد .  طراحي كارت ويزيت همه سمبل ها علامت ها آرم ها و… را مي توانايي لوگو دانست . سمبل هاي ماه به دنياآمدن نيز يك مدل لوگو هست و طراحي و تعيين آن ها براي هر ماه برميگردد به بروز نمادها ، خدايان و علوم اختر شناسي و طالع بيني . اسم اين نشانه ها زودياك ميباشد و عمده آن ها در يونان باستان به‌وجود آمدند . در ادامه سمبل هر ماه را به هم پا توضيحات عمده طالع بيني ابلاغ مي كنيم . 
سمبل ماه ها - علامت ماه ها سمبل هاي ماه به دنياآمدن – علامت و سمبل ماه فروردين سمبل ماه فروددين ماه حيوان قوچ هست و عنصر وجودشان آتش . همينطور رز سرخ ، گل محبوبشان مي‌باشد و روز سه روز شنبه روز مباركشان . متولدين ماه فروددين ماه پر اسم و رسم به نوزاد طبيعت ميباشند و ستاره قاضي آن ها مارس (مريخ) است . فلز وجودشان آهن و سنگ خوش يمن آن ها الماس و ياقوت مي‌باشد . رنگ دوست داستني متوليد ماه فروددين ماه قرمز و صورتي واضح و عدد خوش يمنشان 9 است . متولدين ماه فروردين شخصيت كاردينالي دارا‌هستند و “من هستم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه به دنيا آمدن – آرم و سمبل ماه ارديبهشت سمبل ماه ارديبهشت ماه حيوان گاو نر است و عنصر وجودشان خاك . همينطور رز صورتي ، گل محبوبشان است و روز آدينه روز مباركشان . متولدين ماه ارديبهشت داراي اسم و رسم به طفل شيرخوار طبيعت مي باشند و ستاره قاضي آن ها ونوس (زهره) هست . فلز وجودشان مس و سنگ خوش يمن آن ها ياقوت كبود مي باشد . رنگ محبوب متوليد ماه ارديبهشت آبي‌رنگ آسماني ، صورتي بنفش و عدد خوش يمنشان 6 هست . متولدين ماه ارديبهشت شخصيت ثابتي دارا هستند و “همه چيز فرآورده اينجانب است” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه تولد – علامت و سمبل ماه خرداد سمبل ماه خرداد دوقولوها هست و عنصر وجودشان هوا . همينطور كامليا ، گل محبوبشان هست و روز چار شنبه روز مباركشان . متولدين ماه خرداد داراي شهرت به بچه طبيعت هستند و ستاره حاكم آن ها مركوري (عطارد) هست . فلز وجودشان جيوه و سنگ خوش يمن آن ها زمرد كبود هست . رنگ محبوب متوليد ماه خرداد زرد ، سبز ، آبي‌رنگ و عدد خوش يمنشان 5 مي‌باشد . متولدين ماه خرداد ماه شخصيت راوي دارند و “من تامل مي كنم ” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه تولد – نشانه و سمبل ماه تير سمبل ماه تير حيوان خرچنگ مي باشد و عنصر وجودشان آب . همچنين بنفشه و لي لي ، گل محبوبشان هست و روز دو‌شنبه روز مباركشان . متولدين ماه تير داراي اسم و رسم به نو بالغ طبيعت ميباشند و ستاره حاكم آن ها ماه ميباشد . فلز وجودشان نقره و سنگ خوش يمن آن ها مرواريد مي‌باشد . رنگ دوست داستني متوليد ماه تير سايه اي از رنگ هاي خاكستري و آبي رنگ و سبز و عدد خوش يمنشان 2 ميباشد . متولدين ماه تير شخصيت كاردينالي دارند و “من شم مي كنم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه به دنيا آمدن – علامت و سمبل ماه مرداد سمبل ماه مرداد حيوان شير ميباشد و عنصر وجودشان حريق . همچنين آفتابگردان ، گل محبوبشان ميباشد و روز يك شنبه روز مباركشان . متولدين ماه مرداد داراي اسم و رسم به جوان طبيعت مي‌باشند و ستاره حاكم آن ها خورشيد ميباشد . فلز وجودشان طلا و جواهرات و سنگ خوش يمن آن ها ياقوت زردرنگ مي‌باشد . رنگ دوستداشتني متوليد ماه مرداد رنگ هاي غروب خورشيد و عدد خوش يمنشان 1 مي باشد . متولدين ماه مرداد شخصيت ثابتي دارا هستند و “من عزم مي كنم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه ولادت – نشانه و سمبل ماه شهريور سمبل ماه شهريور فرشته مي‌باشد و عنصر وجودشان خاك . همچنين Forgetmenot ، گل محبوبشان ميباشد و روز چهارشنبه روز مباركشان . متولدين ماه شهريور معروف به بالغ طبيعت مي‌باشند و ستاره حاكم آن ها ولكان و مركوري مي‌باشد . فلز وجودشان پلاتين و سنگ خوش يمن آن ها عقيق سبز مي باشد . رنگ محبوب متوليد ماه شهريور سايه اي از خاكستري ، سبز ، نقره اي و عدد خوش يمنشان 5 مي باشد . متولدين ماه شهريور شخصيت راوي دارند و “من تجزيه و بررسي مي كنم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه به دنيا آمدن – علامت و سمبل ماه مهر سمبل ماه مهر واحد سنجش است و عنصر وجودشان هوا . همينطور رز سفيد ، گل محبوبشان هست و روز جمعه روز مباركشان . متولدين ماه مهر معروف به “با آرمان و ازدواج” ميباشند و ستاره حاكم آن ها ونوس (زهره) مي‌باشد . فلز وجودشان مس براق و سنگ خوش يمن آن ها الماس و اوپال مي‌باشد . رنگ دوست داستني متوليد ماه مهر بژ و قهوه اي و عدد خوش يمنشان 6 هست . متولدين ماه مهر شخصيت كاردينالي دارا‌هستند و “من تعادل برقرار مي كنم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه به دنيا آمدن – نشانه و سمبل ماه آبان سمبل ماه آبان حيوان عقرب ميباشد و عنصر وجودشان آب . همينطور اركيده و رازقي ، گل محبوبشان مي‌باشد و روز سه شنبه روز مباركشان . متولدين ماه آبان مشهور به “با آمان ها” ميباشند و ستاره حاكم آن ها پلوتو مي باشد . فلز وجودشان آهن و سنگ خوش يمن سيليس مي باشد . رنگ محبوب متوليد ماه آبان قرمز‌رنگ تيره و عدد خوش يمنشان 9 ميباشد . متولدين ماه آبان شخصيت ثابتي دارا‌هستند و “من آرزو ميكنم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه ميلاد – نماد و سمبل ماه آذر سمبل ماه آذر اسب با سيماي بشر مي‌باشد و عنصر وجودشان آتش . همچنين ميخك ، گل محبوبشان مي باشد و روز پنج‌شنبه روز مباركشان . متولدين ماه آذر مشهور به “با آرمان كسب اطلاعات” هستند و ستاره قاضي آن ها ژوپيتر (مشتري) مي باشد . فلز وجودشان قلع و سنگ خوش يمن آن ها فيروزه مي باشد . رنگ محبوب متوليد ماه آذر ارغواني و عدد خوش يمنشان 3 مي‌باشد . متولدين ماه آذر شخصيت راوي دارند و “من ميبينم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه ولادت – نشانه و سمبل ماه دي سمبل ماه دي حيوان بز ميباشد و عنصر وجودشان خاك . همچنين ماگنولي ، گل محبوبشان مي باشد و روز شنبه روز مباركشان . متولدين ماه دي داراي شهرت به “با آرمان تجربه كردن” مي‌باشند و ستاره حاكم آن ها ساترن(زحل) ميباشد . فلز وجودشان سرب و سنگ خوش يمن آن ها عقيق رنگارنگ است . رنگ دوستداشتني متوليد ماه دي ماگنولي و عدد خوش يمنشان 8 ميباشد . متولدين ماه دي شخصيت كاردينالي دارا هستند و “من به كار ميگيرم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه ميلاد – علامت و سمبل ماه بهمن سمبل ماه بهمن مرد و دلو مي‌باشد و عنصر وجودشان هوا . همچنين نرگس ، گل محبوبشان ميباشد و روز روز شنبه روز مباركشان . متولدين ماه بهمن داراي اسم و رسم به “با آرمان ايده آليستي” هستند و ستاره حاكم آن ها اورانوس مي باشد . فلز وجودشان اورانيوم و سنگ خوش يمن آن ها ياقوت كبود هست . رنگ محبوب متوليد ماه بهمن آبي رنگ آسماني و عدد خوش يمنشان 4 هست . متولدين ماه بهمن شخصيت ثابتي دارند و “من مي دانم” شعار آن هاست . 
سمبل هاي ماه به دنياآمدن – نشانه و سمبل ماه اسفند سمبل ماه اسفند حيوان ماهي مي باشد و عنصر وجودشان آب . همينطور بنفشه و لي لي ، گل محبوبشان مي باشد و روز پنج شنبه روز مباركشان . متولدين ماه اسفند پر اسم و رسم به “با آرمان تفويض” ميباشند و ستاره قاضي آن ها نپتون است . فلز وجودشان تشعشعي از فلزات تصنعي و سنگ خوش يمن آن ها زمرد ميباشد . رنگ محبوب متوليد ماه اسفند سايه آبي رنگ و سبز دريايي و عدد خوش يمنشان 7 است . متولدين ماه اسفند شخصيت راوي دارا هستند و “من اعتقاد و باور دارم” شعار آن هاست . 
سمبل حيوان سال ميلاد – آرم حيوان سال تولد از تقويم ابتدايي بشريت جيل هزاره گي يا اين كه سال دوازده حيواني ، امروزه در تمامي كشورهاي جنبوب شرق آسيا رسميت داشته است اين روز‌نگار دوره هاي دوازده ساله ايست كه پي هم تكرار مي شوند . يعني سالها به جاي تاريخ و عدد به نام حيوان ها دوازده گانه نامگزاري گرديده اند . اين كه چه طور اين اسم ها گزينش شده اند و از كجا مي آيند يك مشاجره مضاعف مفصلي ميباشد كه مي بايست در يك كتاب شرح داد . در ادامه جدول سمبل حيوان سال ميلاد يا نماد حيوان سال ميلاد به مورخ شمسي ايراني را قرار داده و به طور خلاصه معني و مضمون‌ هر حيوان سال تولد را شرح مي دهيم . 


برچسب: طراحي كارت ويزيت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۶:۵۵ توسط:businesscard موضوع: